Son Haberler
Anasayfa / Cilt Maskeleri / Yulaf Maskesi ve Yulafın Cilde Faydaları

Yulaf Maskesi ve Yulafın Cilde Faydaları

 

yulafin-cilde-faydalari

Yulafın yararları nedir?

Yulafın yararları söz mevzusu olduğunda bununla beraber yulaf kremi yararlarının, yulafın cilde yararlarının, yulaf kremi yararlarının, yulaf kepeğinin cilde yararlarının, yulaf ezmesinin cilde yararlarının, yulaf ununun cilde yararlarının ve hatta yulafın saça yararlarının aynı pota altında incelenmesi gerekmektedir.

Görmüş olduğunuz şeklinde pek fazlaca ürünüyle cilt üstünde pek oldukça pozitif tesir oluşturabilen yulaf besininin yulaf cilde iyi gelir mi sorusuna yüzde yüz pozitif cevap vereceği aşikardır.

Yulaf ununun cilde yararları gündeme getirildiğinde öncelikli olarak cilt üstündeki sivilceleri ve akne izlerini giderebilmesinden bahsedilmektedir. Bununla birlikte yulaf ezmesi cilt lekeleri üstünde de etkili olduğundan pek fazlaca yulaf çeşidinin cilt üstünde kurtarıcı etkiye haiz olması gözlerden kaçmamaktadır.

yulafin-faydalari-nelerdir

Bunun haricinde ciltte oluşan kırışıklıkları da giderebilme tesiri olan yulafın, bahsedilen etkilerinin yanında bir de organik bir cilt nemlendiricisi olduğu bilinmekte ve fazlaca uzun yüzyıllardır medeniyetlerce kullanılmakta ve günümüzde hala geçerliliğini sakınan organik bir ürün olmaktadır.

Yulafın muhteviyatında bulunan krom, potasyum, fosfor, magnezyum ve demir benzer biçimde pek fazlaca yararlı içerikten yararlanmak, tamamen bu ürünün çeşitleriyle yapılacak cilt maskeleri yardımıyla elde edilebilmesi mümkün olan içerikler olarak anılmaktadır.

Yulaf maskesi tarifi olarak verilebilecek pek oldukça tariften ilki, yulaf malzemesinin 15 dakika pişirilmesinin peşinden ılıklaştığında el yordamıyla masaj yaparak yüze uygulanmasıdır. 10 dakika süresince yapacağınız bu uygulama yardımıyla yüzünüzdeki kuruluktan, cilt lekelerinden ve sivilce lekelerinden kurtulabilmeniz mümkün olmaktadır.

yulafin-cilde-etkiileri

Bunun haricinde yüzünüzde nemlendirici bir tesir yaratmak adına yapmanız ihtiyaç duyulan de yulaf, süt ve balı bir arada kaynattıktan sonrasında bu karışımı ılık bir haldeyken gene 10 dakika süresince cilde masaj yaparak uygulamak gereklidir. Bu bahsedilen uygulama da hem cildi nemlendirdiği benzer biçimde hem de cildin pul pul dökülmesinin önüne geçmektedir.

 

Yulafın cilt üstünde yatıştırıcı bir etkiye haiz olması, kendisiyle meydana getirilen maskelerin güzelce cilde uygulandıktan sonrasında neticelerinden pek memnun kalınmasıyla durumu pekiştirmektedir. Yulaf malzemesi hem cildi nemlendirip hem izleri yok etmiş olduğu benzer biçimde bununla birlikte deride meydana gelen kaşınma sorunlarını da ortadan kaldırdığı için yaygın bir halde deri hastalıklarının alternatif tıp tedavilerinde kullanılmaktadır.

yulafla-hazirlanan-tarifler

Yulaf ezmesi maskesi (Suna Dumankaya)

Malzemeler :

1 çay kaşığı miktarında sıcak su

1 tatlı kaşığı miktarında bal

2 çay kaşığı miktarında elma sirkesi

1 çay kaşığı miktarında yulaf ezmesi

Hazırlanışı :

Söylenen malzemeler bir süre karıştırıldıktan sonrasında meydana çıkartılan karışım nazikçe yüze sürülerek 15 dakika bekletilir. Bu sürenin peşinden da nemli yapıdaki bir bezle tüm yüz silinir. Kalan artıklar olursa da suyla yıkayıp çıkartmanız mümkündür.

16 okundu 3

Hakkında ilknur

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*