Son Haberler
Anasayfa / Diyet / Üzüm Cildimize Zarar Veriyor

Üzüm Cildimize Zarar Veriyor

Üzüntünün Cilde Zararları

Kimi zaman hayatımızda yolunda gitmeyen bir şeyler olur ve bu bizim canımızı oldukça sıkar. Adam arkadaşınızla kavga etmişsinizdir, ailesel problemleriniz vardır, iş hayatınızda sıkıntılar ortaya çıkmıştır ya da istediğiniz şey olmamıştır. Kısacası üzgünsünüzdür. Fakat yaşamın üzülmeye değmeyecek bir yer olduğu gerçeğini unutmamanız ümidiyle. Üzülmek etrafınızdaki fena şeyleri düzeltmediği benzer biçimde iyi şeyleri de zarara sokuyor. Üzüntünün cilde zararları bulunduğunu biliyoruz. Ne şeklinde zararları bulunduğunu gördükten sonrasında bir ihtimal tekrardan gülmeye başlarsınız.

Kırışıklık

Eğer üzüntülüyseniz muhtemelen çevrenizdeki hiçbir şey size tat vermeyecektir. Bu da her şeye kaşlarınızı çatmanıza sebep olacaktır. Devamlı çatık olan kaşlarınız kaslarınızın kasılması anlamına gelir. Kaslarının devamlı kasılması durumunda yüzünüzdeki çizgilere zemin hazırlamış olacaksınız. Bu çizgiler de yerini kırışıklıklara bırakacaktır. Bunun yerine gülün! Her şeye her insana direnme yalnız gülün. Gülmek yüz kaslarınızı hareket ettirecek ve kırışıklığı önleyecektir.

Göz Altı Halkaları ve Morluklar

Üzüntünün cilde zararları içinde hepimizin oldukca hastalık duyduğu göz altı halkaları ve morluklar ilk sıralarda yer ediniyor. Kederli insanoğlu genel anlamda kafalarındaki fena düşüncelerden ya da kendilerini üzen sebebi düşünüp durmaktan dolayı uyku problemleri yaşarlar. Ya asla uyuyamazlar ya da sıhhatli bir uyku olmaz, devamlı kalkarlar. Uykusuzluk da bizim ertesi güne mor torbalarla uyanmamıza niçin olur. Devam eden süreçte bu torbalar kalıcı hale gelmeye adım atar. Ek olarak uykusuzluk haricinde devamlı ağlamak da göz altlarımızın şişmesine ve morarmasına sebep olacağı için kederli insanları öyleyse görmek pek mümkün.

Kilo Artışı

Kederli insanoğlu kendi ruh hallerinden dolayı çevreye karşı olan ilgisini kaybetmeye adım atar. Bu da onların dışarı çıkmasını engeller ve eve kapanmalarına niçin olur. Evden dışarı çıkmayan bir insanoğlunun hareket düzeyi azalır. İnsulin direnci artmaya adım atar. İnsulin direncindeki artış vücutta yağlanmanın artmasını bununla beraber getirir. Ek olarak üzgünken anlık mutluluk verdiği için başvurduğumuz çikolata ve tatlılar da bizim kilo almamızı elde edecektir.

Pul Pul Cilt

Uzun soluklu üzüntü durumunda insan vücudu daha değişik hormonlar salgılamaya adım atar. Bu da damarlarımızın küçülmesine niçin olur. Küçülen damarlar kan dolaşımını sağlamada yetersiz kalır. Yetersiz kan dolaşımı birçok sorun oluşturduğu şeklinde cildimizin de kurumasına niçin olur. Kuruyan cilt, tahriş olmaya ve pul pul gözükmeye daha meyillidir.

Saç Dökülmesi

Evet, doğru duydunuz. Uzun soluklu üzüntünün cilde zararları maalesef bitmek bilmiyor. Bir süre sonrasında strese yerini bırakan üzüntü saç dökülmesine niçin oluyor. Ek olarak saçlarınızın erken beyazlamasını da eklemek yanlış olmaz.

 Erken Yaşlanma

İnsan vücudu kişinin yaşamış olduğu kargaşa ve bunalımları, bitmek bilmeyen düşünceleri, korkuları, stresleri, üzüntüleri, insanoğlunun içinde kopan fırtınaları bir süre sonrasında kaldıramaz. Vücudumuz bitkin düşer ve direnci kırılır. Hastalıklar, bakteriler bedenimize daha kolay hükmetmeye adım atar. Fakat bunun haricinde yüz soluklaşmaya, gözler ışıltısını kaybetmeye adım atar. Ve vücudumuzda ciddi anlamda yaşlılık emareleri oluşmaya adım atar.

Kaydet

9 okundu 3

Hakkında ilknur

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*