Son Haberler
Anasayfa / Güzellik / Ten Rengine Göre Doğru Saç Rengi Seçimi

Ten Rengine Göre Doğru Saç Rengi Seçimi

Hangi Tene Hangi Renk Saç

Biz hanımefendiler kendimizde değişim yapmayı fazlaca severiz. Canımız sıkıldığında, moralimiz bozuk olduğunda ya da hayatımızda değişim istediğimizde ilk başvurduğumuz yer ise kesinlikle saçlarımızdır. Eğer saçınızı ilk kere boyatacaksanız ya da aslına bakarsanız boyatıyorsanız ve rengini değişiklik yapmak istiyorsanız kafanıza nazaran hareket etmemeniz icap ettiğini kesinlikle bilmelisiniz. Şundan dolayı saç rengi kesinlikle aldatıcıdır. Bir sanatçının fotoğrafına bakıp ‘Ben de bu saçı isterim.’  Derseniz hayal kırıklığı ile ayrılmanız kuvvetle muhtemeldir. Peki saç boyatırken nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Ilk olarak hangi tene hangi renk saçın güzel gideceğini kesinlikle bilmelisiniz. Ondan sonrasında kendi ten renginize uygun saç rengini tercih etmelisiniz. Öteki türlü saçlarınız başkasına ilişkin durabilir.

Esmer Tenler

Esmer ten rengi oldukça iddialı olmasının yanında birçok kusuru örten organik bir maskedir. Her insanın özendiği ten renginize uygun saç rengi belirlemek öteki ten renklerine nazaran maalesef ki daha zor olsa gerek. Beyaz tende olduğu şeklinde her renk gitmez, bu yüzden güzel bir araştırma yapmanız gerekir. Itina isteyen esmer ten rengi oldukça canlı olduğundan renk seçiminde daha cansız tonları tercih etmelisiniz ki dengeleyebilesiniz.

  • Karamel kahve saç rengi yüzünüzün daha aydınlık gözükmesini elde edecektir. Ten renginizi yumuşatmanıza olanak veren karamel saç rengi esmer tene en fazlaca yakışan saç rengi olabilir. Oldukca çekici duracağına ve bilhassa güneşin altında ışıl ışıl parlayacağına güvenilir olabilirsiniz. Jennifer Lopez’i inceleyerek bu saç renginin esmer tende iyi mi durduğunu görebilirsiniz.
  • Kumral saç rengi son yılların en moda saç renklerinden birisidir. Esmer hanımefendiler bu ten rengini tercih ederken fazlaca açık tonlar değil de koyu kumral ya da küllü kumral olmasına dikkat etmelidir. Bu ton kumral renk yüzünüzle kesinlikle bütünleşecek ve sizi oldukça alımlı gösterecektir.
  • Kahve saç rengini ne tonda kullanırsanız kullanın esmer teninizle ciddi bir uyum elde edecektir. O yüzden gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. Ek olarak altın kahve saç rengini de ombre olarak kullanırsanız oldukca havalı olacağınıza kuşku yok.
  • Eğer sarı renk diye tutturan esmerlerdenseniz kesinlikle oldukça dikkat etmelisiniz. Küllü sarı size en oldukça gidecek olan tondur. Bunun dışına çıkmanız sizin güzelliğinizi gölgeleyebilir.
  • Siyah saç rengi düşünüldüğünün aksine esmer teni boğmaz aksine yüzünüzü daha da açar. Ve kesinlikle bir esmere fazlaca yakışır fakat dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan şey siyahın ağırlığıdır. Siyah bakım ister makyajla saç renginize eşlik etmelisiniz. Daha naturel dursun isterseniz mavi-siyah kesinlikle size göredir.

Buğday Ten

Eğer buğday tenliyseniz hakikaten şanslınız anlama gelir, şu sebeple ılık bir ten rengine sahipsiniz ve her türlü saç size uyum sağlar.’Hangi tene hangi renk saç?’ sorusunu sormanıza bile gerek yok.Burada tek sıkıntınız saçınızı mı yoksa teninizi mi arka plana atacağınıza karar vermeniz.

  • Kızıl saç renkleri size oldukça şık durabilir. Bilhassa şarap kızılı, mürdüm kızılı şeklinde renkleri bir makyajla beraber kusursuz görünüme kavuşturabilirsiniz.
  • Bal rengi, kum sarısı şeklinde renkler de teninize ışıltı verecek ve nefes durmasını engelleyecek renklerdendir. Bunun haricinde küllü kahve şeklinde renkler de kesinlikle oldukca naturel duracaktır.

Beyaz Ten

Hangi tene hangi renk sorusunda en kolay yanıtlanabilecek ten rengi bir ihtimal beyaz tendir. Zira beyaz tene en marjinal tonlar bile oldukca değişik bir hava katıyor. Eğer pürüzsüz bir yüze sahipseniz siyah saç kesinlikle siz de görkemli duracaktır. Çekici bir görünüm için kızılın her tonunu tercih edebilirsiniz. Birazcık daha değişik olmak isteyenlerdenseniz turuncu saç rengi ile gözlerin üstünüzde olacağınıza kuşku yok! Daha yumuşak tonlar istiyorsanız bakır karamel, sarı saç tercih edebilirsiniz. Her renk güvenilir olun size yakışacak!

http://www.guzellik1.com/ takipte kalın modadan ve güzellikten haberdar olun.

11 okundu 3

Hakkında ilknur

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*