Son Haberler
Anasayfa / Saç Modelleri Saç Bakımı / Saçlarım Nasıl Hızlı Uzar?

Saçlarım Nasıl Hızlı Uzar?

 

hizli-sac-uzatma-yollari-nelerdir

 Süratli saç uzatma f0rmülleri

Güzellik algısı bir hanımda her şeyin bir araya gelmiş olarak bir tüm oluşturulmasıyla yakalanmaktadır. Doğrusu buradan kastedilen şey güzel bir cilt yapısı, güzel bir yüz yapısı ve bu güzel yüz yapısını tamamlayan güzel saç yapısıdır.

Bayanların kendilerine yaptıkları bakımlarda fazlasıyla dikkat ettikleri saçları, güzel duyu olarak bir bayanı ciddi anlamda dikkat çekici bir görüntüye kavuşturabilmektedir. Bahsedilen güzellik bütününün en mühim parçalarından kabul edilen saçlar; hem uzunluk, hem renk hem de şekil açısından bayanı memnun edebilecek seviyede olması için çokça uğraşılan bir bölümümüzdür.

Bu aşamada hanımefendilerin yaşadıklarım duygu-durum değişikliklerinde de derhal saçlarıyla ilgili değişiklik kararları alması kulağımıza fazlaca yabancı gelmemektedir. Burdan kasıt herhangi bir mutluluk dönemlerinde gidip saçlarına bakım yaptıran, boyatan vb. işlemler yaptıran hanımefendilerin sayılarının fazlaca olduğu görüldüğü benzer biçimde aynı şekilde fena ruh haline haiz oldukları dönemlerde de gidip saçlarını kestirdikleri ve değişik renklere boyattıkları da fazlasıyla görülmektedir.

sac-uzatma

Günümüz koşullarında saçlara meydana getirilen bu müdahalelerin haricinde hava kirliliği, düzensiz ve yetersiz beslenme, kullanılan fön makinaları ve saç düzleştiriciler ya da stres faktörü şeklinde pek oldukca etken saçların sağlığının bozulmasına, kırılmasına, kopmasına ve naturel olarak uzama hızının yavaşlamasına hatta durmasına yol açmaktadır.

Saçlarımızın bahsettiğimiz koşullar altında yıpranmasına ve organik olarak uzamamasına tedbir alabilmek için, süratli saç uzatma tekniklerini gönül rahatlığıyla denememiz mümkündür. Süratli saç uzatma yolları naturel  yöntemlerle denenmiş olduğu süre hem saçın bakımı için daha yararlı hareket edilebilmekte hem de saçları güçlendirerek uzaması sağlanabilmektedir.

Bahsedilen organik yöntemler hem düzgüsel şartlarda evimizde kolaylıkla bulundurabildiğimiz sebzeler vb. ürünlerle ya da eczaneden ve aktarlardan alabileceğimiz organik yağlarla oluşturacağımız süratli saç uzatma maskeleriyle mümkün olmaktadır.

hizli-sac-uzatma

Mevcut olan süratli saç uzatma yollarına eğer ki harfiyen uyulursa, naturel malzemelerin saçınızda yarattığı mucizelere gözünüzle şahit olacak ve saçlarınızın ne kadar sıhhatli ve acele şekilde uzadığını görmüş olacaksınız. Ve saçlarımız da hem istediğimiz boyutlara ulaşmış olduğu benzer biçimde hem de bununla beraber bakım gördüğünden oldukça daha sıhhatli bir yapıda olacaktır.

Tek yapmamız ihtiyaç duyulan bu tip şekilleri dikkatsizlik etmeden, saç uzatma gayemiz uğruna tertipli olarak naturel bakımlarımızı uygulamak ve süratli saç uzatma şekillerini sektirmeden harfiyen yerine getirmemizdir. Doğal olarak ki bu aşamada da unutulmaması ihtiyaç duyulan bir başka durum, uygulanan yöntemlerin de uygulanma sıklığını eksiksiz bir halde yerine getirmektir.

Kısaca bu tip yöntemlerin birer ikişer kez yapılıp bırakılması, hiçbir işe yaramayacaktır ve saçımızın uzaması için hiçbir anlam ifade etmeyecektir. Saçımızın sıhhatli ve süratli bir halde uzaması için bu tip uygulamaların uygulanma sıklığına da dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

hizli-sac-uzatma-yontemleri

Oldukca süratli saç uzatma yolları

Süratli saç uzatma şekilleri nedir diye araştırdığımızda, bir çok data kaynağında aşağı yukarı aynı bilgilerin yer almış olduğu görülmektedir. Süratli saç uzatma yolları hanımlar için de erkekler için de saç sağlığı birincil şart olduğundan aynı noktalarda dönerek durmaktadır. İşte bahsedilen bu rahat ve saçın uzaması için kesinlikle uyulması ihtiyaç duyulan kurallar şunlardır;
Saç sağlığımızdan da ilkin, genel olarak vücut sağlığımızı canlı tutan, metabolizmamızı olması ihtiyaç duyulan emek verme seviyesine getiren ve en yararlı toksin atıcı ürünlerden biri sudur. Günlük olarak 2 litre miktarında doğrusu 7-8 bardak su içmek; hem vücut sağlığımızı korumamıza dolayısıyla saç sağlığımızı korumamıza da destek olmaktadır. Sıhhatli bir yapıda olan saçlar da görüntü açısından iyi bir estetiğe haiz olduğu şeklinde hem de sıhhatli bir halde de uzayabilmektedir. Kafi su miktarını bünyemize sokmak saçlarımızın gereksinim duyduğu nemi kazanmasını sağlarken bir de koparak dökülmelerin ve kırılmaların da önüne geçebilmektedir.
hizli-sac-uzatma-teknikleri
Duştan çıktıktan sonrasında saçlarımızı yoğun bir halde sıcak hava veren fön makineleriyle kurutmak saçlarımızın nemliliğini kaybetmesine ve sağlığının bozulmasına, netice olarak da uzama sürecinin durmasına niçin olmaktadır. Fön makinesi benzer biçimde kullandığımız öteki elektronik saç şekillendiricileri, düzleştiriciler benzer biçimde aletler de saç tellerini yıpratmaktadır. Bu şekilde saçlarımızı kurutarak uzamasına engel olmak yerine suyu iyi çeken bir havlu yardımıyla saçlarımızı kurulamak en doğru karar olacaktır. Doğal olarak vakit olarak bunun mümkün olmayacağı durumları da göz önünde bulundurursak bu şartlarda da fön makinesini sıcak değil soğuk hava üfleyecek konuma getirerek kullanmamız gerekmektedir.

Saçlarınızın tamamını saç tellerinizi kırmayacak bir tarakla hem sabahları hem de akşamları taramak, saç derinizdeki kan akışını kuvvetlendirdiği için saçlarınız dipten gelen ürünlerle daha iyi beslenecektir. Bunun sonucunda da iyi beslenen saçlar daha süratli ve daha kuvvetli uzama imkanı elde edecektir. Bu aşamada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan husus ise bu tarama işlemlerinizi saçlarınız ıslakken değil aksine kuruyken yapmanız gerekliliğidir. Bu sebeple saçlar ıslak kaldıkları zamanlarda daha acele yıpranabilir ve kırılabilirler.

sac-uzatma-icin-yapilmasi-gerekenler

Saçları daha süratli uzatacak seçeneklerden bir diğeri, beslenme düzenine oldukca dikkat etmekten geçmektedir. Bilhassa protein ağırlıklı ürünlerle beslenildiği taktirde, saçlarınızın kaliteli bir yapıya kavuştuğunu ve süratli bir şekilde uzadığını gözlemlemeniz mümkündür. Proteinli gıdaların yanında bir de sebze ve meyve tüketimine de dikkat ettiğiniz koşullarda saçlarınız ciddi anlamda kolayca uzamaya başlayacaktır.

Saçların süratli uzaması için saçlarınıza uygulanacak pek oldukça naturel kür de bulunmaktadır. Bunlardan biri üzüm çekirdeği yağıdır. Bahsedilen yağı her gece uyumadan ilkin saç diplerinize masaj yaparak yedirdikten sonrasında uyursanız, saçlarınızın uzama hızı ciddi anlamda ivme kazanacaktır. Bazı saç tiplerinde bu uygulama yağlanma da yaratabileceğinden dolayı, bu tip bir tesir gördüğünüz takdirde üzüm çekirdeği yağı uygulamasını her gece değil de haftalık periyotlarda en fazla 2 ya da 3 gün yapmanız kafi olacaktır.

Bahsedilen naturel kürlerden uygulanacak bir öteki ürün de elma sirkesidir. Bunun için banyodayken saçlarınızı durulamanız esnasında suyu bir kapta hazırlayıp içine de 3 damla miktarında elma sirkesi eklemeniz yeterlidir. Yapacağınız bu uygulama sonrasında saç kökleriniz besleneceği için daha süratli uzama imkanı da yakalanmış olacaktır.

sac-uzatma-icin-neler-yapmali

Piyasada saçı uzatacak pek fazlaca naturel yağlardan biri de palmiye yağıdır. Bu yağın içinde bulunan E vitamini, saçların naturel yöntemlerle süratli bir halde uzaması adına altın değerindedir. Haftada en fazla 2 kez olacak şekilde, saçlarınızın derisine değdirmeyeceğiniz halde tüm saçınıza palmiye yağını uyguladıktan sonrasında 10 dakika süresince bu yağı saçınızda bekletip son olarak saçlarınızı durulamanız kafi olacaktır. Bu uygulamayı yaparken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en mühim husus, bu yağı alırken en saf ve katıksız olan markayı tercih etmeye itina göstermenizdir.

Süratli bir saç uzatma tekniği olarak eczanelerden güvenerek satın alacağınız C vitamini, A vitamini ve B vitamini komplekslerini de kullanmanız mümkündür. Bu tip vitamin takviyeleri saç köklerini besleyerek normalden daha süratli bir uzama sürecine girilmesine destek olacaktır. Sadece bu tip içeriklere haiz olan ürünleri kullanmadan ilkin, hali hazırda kullandığınız herhangi bir ilaç var ise bu ürünlerin ilaçlarınızla yan tesir yaratmaması adına ne olursa olsun doktorunuza danışmanızda yarar bulunmaktadır.

dogal-sac-uzatma-yontemleri

Saçların yıkanması esnasında yıkanılan suyun sıcaklığının devamlı olarak değiştirilmesi, saçlarınız üstünde bir tür sauna tesiri yaratacak ve uzama mevzusunda pozitif yönde sonuçlar doğuracaktır. Saunadan çıktığınızda gireceğiniz soğuk duşun vücudunuzdaki kan dolaşımınızı aniden hızlandırması benzer biçimde, bu tip ısı değişimleri de saç diplerinizde yer edinen ölü hücreleri yok ederek saçların canlılığa kavuşmasına destek olmaktadır.

İlk başta verdiğimiz su örneği şeklinde, aynı şekilde stres de hem saç sağlığımızı hem de genel vücut sağlığımızı oldukça etkileyebilen faktörlerden biridir. Bu etkileyiş çoğunlukla pozitif yönde olamadığından mümkün oldukça stres yaratacak etkenlerden uzak durmak, hem saçlarımızın uzamasını engelleyecek bir durum yaratmamakta hem de yıpranmaların ve koparak dökülmelerin önüne geçebilmektedir.

hizli-sac-uzatma-erkek

Süratli saç uzatma yolları adam

Süratli saç uzatma yolları kadınlar için pek oldukca tarifle piyasada yer almış olduğu şeklinde aynı şekilde erkekler için de hususi olarak ortaya çıkartılmış pek oldukça tanım bulunmaktadır. O tariflerden en oldukca kullanılanlar şu şekildedir;

Ispanak ve kişniş suyunu karıştırdıktan sonrasında eşit miktarlarda içtiğiniz takdirde saçlarınız daha süratli uzayacaktır.

80 gram miktarındaki kuru kekiği 1 lite miktarındaki suda kaynattıktan sonrasında eleyerek bu suyla saç diplerinize masaj yapın. Bilhassa kahverengi saçlara haiz erkeklerde etkili olan bu durum, saçların renginin parlaklık kazanmasına ve koyulaşmasına destek olacaktır.

Bir tane turpu rendeledikten sonrasında otuz dakika süresince pişirip peşinden süzmeniz gerekmektedir. Süzdüğünüz bu suya yumurta sarısını da ekleyip iyice çırpmalısınız. Ortaya çıkardığınız bu ürünle saçlarınızı yıkamanız erkekler için süratli bir saç uzatıcı tesir yaratmaktadır.

Badem yağını hafta üç ya da dört kere saçlarınıza masaj yaparak uyguladığınız takdirde saçlarınız oldukça daha sıhhatli uzayacaktır.

 

Takip et: @Ciltnet

Cilt Bakımı

24 okundu 3

Hakkında ilknur

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*