Son Haberler
Anasayfa / Cilt Maskeleri / Pürüzsüz Cilt İçin Maske Yapımı

Pürüzsüz Cilt İçin Maske Yapımı

 

saglikli-bir-cilt-icin-maskeler

Sıhhatli bir cilt için yapılması gerekenler

Vücudumuzda yer edinen en büyük organ cildimiz kısaca derimizdir. Dış kaynaklı her türlü darbeye, müdahaleye, saldırıya vb. durumlara ilk elden koruma elde eden kısım cildimiz olduğundan kendisinin bizlere bilinenden oldukca daha çok faydası olmaktadır.

Cildin vücudumuzda yerine getirmiş olduğu başlıca görevleri iskeletimizde bulunan temel yapıyı korumak, vücut ısımızı olması ihtiyaç duyulan seviyede tutmak, dokunma hissini gerçekleştirmek ve baskı hislerini hissetmemizi sağlamaktır. Böylesine temel faktörleri gerçekleştirebilen cildimizin sıhhatli bir yapıda kalması için çaba göstermek de bireyler olarak bizlerin görevidir.

Sıhhatli bir cilt için üretilmiş oldukca sayıda lekesiz bir cilt için maskeler, pürüzsüz bir cilt için maskeler, ışıltılı bir cilt için maskeler ve parlak bir cilt için maskeler bulunmaktadır. Tüm bu maskeler cildin sıhhatli bir görüntüye ve yapıya ulaşması için üretilmiş malzemelerdir.

cilt-sagliginin-onemi

Bazı bireyler bu tip ürünleri kullanmalarına karşın öte taraftan cildi negatif olarak etkileyecek dış faktörleri de hayatlarında bulundurduğundan uyguladıkları bakımların o kadar da bir faydalarını görememektedirler.

Cildi negatif etkileyecek faktörlerden en oldukca bilinenleri; tütün kullanımı, alkol kullanımı, aşırı derecede güneş ışını altında kalınması, sağlıksız yiyeceklerle beslenme, dengesiz bir beslenme düzenine haiz olma ve oldukça fazla kimyasal ürünü (cilt üstünde kullanılan temizleyici sabunlar ya da devamlı kullanılan makyaj ürünleri şeklinde) cilt üstünde kullanmaktır.

Bahsedilen olumsuzlukları mümkün mertebe yaşam standartlarından çıkarttığınızda ve bir de organik ürünlerle organik cilt bakımınızı yaptığınızda sıhhatli bir cilde kavuşmamanız için önünüzde hiçbir engel kalmamış anlama gelir.

saglikli-cilt-yapisi

Bunun haricinde, hem hanımefendiler hem de erkekler için cildin bu kadar ehemmiyet teşkil etmesi; güzel duyu açıdan bir çok algının sıhhatli ve temiz bir cilt görüntüsüyle ilişkilendirilmesi; naturel olarak pek oldukça kozmetik markasını senelerdir bir üretim çılgınlığının içine sokmuş ve geçmişten günümüzde pek oldukca markanın yüzlerce ürünü bir tek cildi yenilemek, korumak ve sıhhatli bir yapıya kavuşturmak adına üretilip piyasaya sürülmüştür.

Bu tip ürünlerin cilde belli başlı faydalar sağlamış olduğu aşikardır, sadece bu aşamada da unutulmaması ihtiyaç duyulan şey bu faydalar ürünlerin bileşiğindeki kimyasal içerikler yardımıyla kullanıcılara sunulmaktadır. Şu demek oluyor ki cilt sağlığı için kullanılan kozmetik ürünlerin uzun solukta cildi ciddi anlamda negatif etkileyeceği de göz önünde bulundurulması ihtiyaç duyulan bir gerçektir.

Bundan dolayı bu tip ürünler satın almak yerine, cildimizi her daim elimizin altında olan hem maddi açıdan bizi zorlamayacak hem de tabiat ananın bizlere sunmuş olduğu faydalardan sonuna kadar yararlanmamızı sağlayacak organik ürünlerden elde ettiğimiz yüz maskelerini kullanmamız en doğru karar olacaktır.

cilt-sagligi-iicn-yapilacaklar

Düzgüsel şartlarda hem cilt sağlığı hem de cilt temizliği için aslına bakarsanız en iyi ve başarı göstermiş tercihler organik ürünlerden meydana getirilen maske çeşitleri olmaktadır. Kendi evinizde oldukca ergonomik bir halde oluşturacağınız bu maskelerle beraber; hem ışıl ışıl bir cilt için maskelerin iyi mi yapıldığını kendiniz deneyim ederek güzellik merkezlerinde meydana getirilen uygulamaların evde de rahatça organik ürünlerle gerçekleştirilebileceğini; hem de sıhhatli besinlerle yapacağınız maske uygulamalarıyla beraber satın aldığınız ürünlerin geri kalanıyla sıhhatli bir cilt için beslenme programınızı da muntazam bir çizgiye oturtmanın kolaylıkla gerçekleştirilebileceğini anlamış bulunacaksınız.

Temiz bir cilt için organik maskelerin uygulanma aşamasında, her cilt tipinin ve cilt sorunlarının kendi çözümlerine uygun olacak şekilde değişik malzemelerden yapılacak maske çeşitleri bulunmaktadır. Bu maskeler hem cildin ana problemlerine müdahale ederken hem de bir taraftan cildinizi yenileyip cilt kuruluğunu yok ederek nemli ve canlı bir görüntü oluşturur.

saglikli-ciltlerin-sirri

Cildinizin her yaşta ve her koşulda bakıma ihtiyacı bulunduğunu gerçeğini göz önünde bulundurarak, yüzünüz için ne olursa olsun ya gündüz rutininizden ya da gece rutininizden 1 saatlik bir zaman ayırarak bakımını aksatmamanız gerekmektedir. Bu bakım sürecinde uygulayacağınız her türlü maske için ilk olarak yüzünüzü tamamen temizleyerek birikmiş yağ ve kir kalıntılarından arındırmanız gerekmektedir.

İsteğe bakılırsa bir tek o anlık kullanılacak maske miktarı hazırlanacağı şeklinde, istenirse de devam eden süreçlerde de aksatılmadan kullanılabilinmesi için fazla oranda meydana getirilen organik maskeler buzdolabında saklanabilmektedir.

Bu uygulama aşamasında maskeleri cilde uyguladıktan sonrasında yararını gördüğünüzde bir hevesle maskelerin kullanım sıklığını olması gerekenden fazla miktara çıkartırsanız, ihtimaller içinde durum maskenin cildinize yarar değil zarar sağlayacağıdır. Bundan dolayı mümkün mertebe yalnız lüzumlu oranda lüzumlu süreçlerde dopal maskeleri uygulamanız hem cildinizin duyarlı yapısını bozmayacak hem de olması ihtiyaç duyulan sıhhatli yapıya daha kolay ulaşmasını elde edecektir.

saglikli-ve-parlak-cilt-sirlari

Cilt için hazırlanacak organik maskeler

Gençleşmek için maya maskesi : Bir yiyecek kaşığı suyla ya da bir yiyecek kaşığı sütle beraber bir tane yaş mayayı karışmasını sağlayarak kremsi bir yapıda ürün elde etmeniz gerekmektedir. Bu yapıya kavuşulduktan sonrasında yüzünüze sürdüğünüz maskeyi 15 dakika kadar cildinizde tuttuktan sonrasında ılık suyla yıkamanız kafi olacaktır.

Yumuşak bir cilt için yulaf maskesi : Cildi en kolay ve en yararlı şekilde yumuşatmak için yarım fincan miktarındaki yulafı ezdikten sonrasında içine iki çorba kaşığı sütü, yarım çay kaşığı miktarındaki balı, iki damla miktarındaki papatya yağını ve iki damla miktarındaki sardunya çiçeği yağını bu yulaf malzemesinin üstüne eklemeniz gerekmektedir. Malzemeleri iyice birbirine karıştırdıktan sonrasında oluşan ürünü cildinize dairesel hareketlerle uyguladıktan sonrasında 15 dakika bekleterek ılık suyla temizlemeniz yeterlidir.

saglikli-cilt-yapisi-icin-formuller

Nemli bir cilt için salatalık maskesi : Salatalık düzgüsel şartlarda hem dengeli beslenme adına hem de naturel ürünle vücuda yarar sağlanması adına fazlaca etkili bir ürün olmasının yanında hem de cildimiz için de son aşama yararlı ve etkili bir ürün olarak göze çarpmaktadır. Bir tam salatalığın dış kabuklarını soyarak bir kabın içinde püre haline getirdikten sonrasında, tüm yüzünüze bu malzemeyi masaj yaparak sürün. Peşinden 15 dakika bekleyerek kesinlikle soğuk suyla cildinizi paklayın.

Temiz bir cilt için yumurta maskesi : Yumurta ürünü hem cildin nemlenmesine hem de temizlenmesine ciddi anlamda yardımı olmaktadır. Yumurtanın cilt üstündeki etkilerinden faydalanabilmek adına bir tane yumurtayı bir kabın içinde çırparak üstüne iki damla miktarında limon suyu ve iki damla miktarında lavanta yağını eklemeniz gerekmektedir. Arkasından cilde sürüldükten sonrasında kuruması beklenerek kuruyunca ılık suyla temizlemeniz yeterlidir.

saglikli-cilt-icin-yapilan-maskeler

Cilt onarımı için avokado maskesi : Avokadonun muhteviyatında bulunan yararlı enzimler hem cildin naturel yollardan onarılması için hem de iyi bir halde beslenmesi için oldukça faydalıdır. Bu yararları cildinize uygularken ilk olarak br tane avokadoyu bir tane havuçla beraber bir kabın içine ezerek püre haline getirin. Peşinden göz sonucu bal da malzemenin içinde konulduktan sonrasında malzemeyi hamur harcı haline getirin. Bu hamur harcını yüzünüzün tamamına uygulayarak en azla 20 dakika yüzünüzde beklemeye alın. Son olarak temizlerken de ılık suyla sudan geçirin.

Pürüzsüz bir cilt için domates maskesi : Cilt için organik ve yararlı toniklerin başlıcalarından önde gelen domates, cilt üstündeki pütürlü alanların ve lekelerin giderilmesi için ciddi anlamda yararlı olan bir naturel üründür. Bu tip yararlarından yararlanmak adına bir kaç domatesi blender’da iyice püre haline getirdikten sonrasında bu ürünü yüzünüze sürerek 10 dakika süresince bekletmeniz önerilmektedir. Peşinden yüzünüzde hem sivilce bulunan bölgelere hem de pütürlü alanlara domates ürününü sürüp  ürünü 1 saat süresince yüzünüzde tutmanız önerilmektedir. Son olarak soğuk suyla da yıkayarak tedavi sürecinizi tamamlamanız uygun bulunmaktadır.

12 okundu 3

Hakkında ilknur

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*