Son Haberler
Anasayfa / Makyaj / Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

Porselen Makyaj Nedir?

Klasik makyajın gündelik yaşantımız için kullanıldığını varsayarsak bu bağlamda porselen makyaj özel günler, davetler ve buna benzer etkinlikler için tasarlanmıştır. Daha kalıcı malzemelerle daha geniş çaplı bir dikkat çekmeyi amaçlamaktadır. Çünkü her zamankinden daha yoğun bir makyaj formu uygulanacağından ötürü diğer aksesuarlarınızla, elbisenizle ve saçınızla uyum sağlandığında çok şık bir görünüm ortaya çıkabilmektedir.

Tabi porselen makyaj nasıl yapılır sorusunu merak edenlerin sayısı bir hayli fazla. Özellikle genç kızların dahi gündemine oturmuş durumda. Şunu söylemeliyiz ki porselen makyaj yapmak için belirli bir bilgi ve tecrübeye sahip olmanız gerekir. Çünkü kullanılan malzemeler her zaman kullandığınız

porselen makyaj nasıl yapılır

porselen makyaj nasıl yapılır

malzemelerle aynı gibi gözükse de çok daha güçlü yapılardadır. Bunun için porselen makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken çok fazla detay vardır. Profesyonellerden yardım istemek en doğru hamle olacaktır.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Teorik anlamda porselen makyajın yapım aşamaları klasik makyajdan farksızdır. Yani tam anlamıyla benzer adımlar uygulanır. Ancak kullanılan malzemelerin ve uygulanış tekniklerinin farklı olduğu da ortadadır.
Cilt Temizliği
Porselen makyaj yapıldıktan sonra ortalama olarak 48 saat boyunca yüzde kalıcı olabilmektedir. Aynı zamanda bu süreç bazında yenilenme ve değiştirme işlemleri yapılmadığı için kesinlikle yüzde durması gerekir. Bunu sağlayacak ilk faktör ise cildin temiz olmasıdır.
Fondöten ve Pudra Kullanımı
Çok ağır bir fondöten tabakasının yüzünüzde olacağından şüpheniz olmasın. Zira kullanılan fondöten sizin bildiğiniz klasik üründen ziyade daha güçlü bir yapısı olduğunu söyleyebiliriz. Pudralarda da taş pudra adı verilen, suyla karıştırılarak kullanılan çok yoğun ve koyu bir malzeme kullanılır. Bu uygulama kalıcılığı sağladığı gibi yüzünüzde bir katman oluşturacak kadar yoğundur. Üstelik yalnızca yüz değil dekolte, boyun, kulak ve yüzünüzün açıkta kalan birçok kısmına da uygulanır. Bu tamamlayıcı bütünlüğü sağlayabilmek içindir.
Allık ya da Renklendiriciler
Porselen makyajda allık kullanmak mantıklı olsa da normal makyajda kullanıldığı tarzda keskin çizgiler içermez. Tamamıyla dairesel yapılarda uygulanan allığın elmacık kemiklerinizden başlayan ve yanağınızı kaplayan geniş bir alanda renk değişimi yarattığını söylemeliyiz. Fakat uyguladığınız allıktan farklı bir görünüm elde edildiğini göreceksiniz.

porselen makyaj
Göz Makyajı
Göz makyajı porselen makyaj için son derece önemlidir. Çünkü yoğun pudra ve fondötenin ardından dikkati bir noktaya toplayacak olan kısım gözün ta kendisidir. Makyajınızda kirpikleriniz yeterli boyuttaysa yalnızca maskara kullanımı yeterli olacaktır. Ancak uzun kirpiklere sahip değilseniz porselen makyajı yüzünüzün kaldırabilmesi için takma kirpik kullanabilirsiniz. Eye liner ihtiyaca göre yanlara uzayarak taşabilir. Gösterişli bir makyajın yanı sıra makyajın da ön planda durmasını gözünüz sağlayacaktır.
Dudak
Dudaklarınızı gözlerinizle aynı doğrultuda dikkat noktası olarak kullanabilirsiniz. Porselen makyaj yapılırken kullanılan renklerden bağımsız bir seçim yapmak sizin tercihinize kalmış. Çok canlı ya da tam tersine çok mat tercihlerde bulunarak oldukça dikkat çekici bir görünüm elde etmek sizin elinizdedir.

Porselen Makyaj Kalıcı Olarak Kullanılır Mı?

Porselen makyaj kalıcı mıdır soruları profesyoneller tarafından yapıldığı için soruluyor. Ancak bu makyajın cildin nefes almasını engelleyecek boyutlarda olduğunu açıklamakta fayda var. Bu yüzden kesinlikle uzun süre aynı makyajla dolaşmanın sakıncalı olduğunu, cildinizin sağlığı için bunun olumsuz etkiler doğuracağını söylemeliyiz.

Porselen makyaj sabitleyici sprey denilen malzemeyle yüzünüzde çok daha kalıcı bir görünüme sahip olur. Ancak bu tamamen düğün, organizasyon ve çeşitli etkiliklerde makyajla ilgili sorunlar yaşamamanız için tasarlanmıştır. Yani günlerce kullanım amaçlanarak böyle bir şey düşünülmemiştir. Sonrasında Porselen makyaj temizliği gerçekten çok önemlidir. Eğer tamamen temizlemezseniz cildinizin nefes almasını engellemiş olacağınızı unutmayın.

35 okundu 3

Hakkında ilknur

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*