Son Haberler
Anasayfa / Güzellik / Kaş Kalınlaştırma Nasıl Yapılır

Kaş Kalınlaştırma Nasıl Yapılır

kas-kalinlastirma-makyaji

Kaş kalınlaştırma şekilleri

Yakın geçmişe bakıldığında, bayanların güzelliklerine verdikleri ehemmiyet dolayısıyla kaşlarını devamlı olarak aldırdıkları ve bu alımların da kaşların şeklini iyice inceltmeye yönelik bulunduğunun söylenmesi mümkündür. Devamlı olarak kaşların incecik aldırılması o dönemler genç kızlar ve bayanlar içinde oldukça modayken, vakit geçtikçe bu modaya uymaya çalışan bayanların ve gençlerin kaşlarında yarattıkları hasar da yavaş yavaş ortaya çıkmaya adım atmıştır.

Naturel formları bozularak devamlı ince aldırılan kaşlarda, zaman içinde “küsme” denilen durum meydana gelmekte ve kaş köklerinden bi bölüm kaş tekrar çıkmamaktadır. Bu hem görüntü formu olarak fena bir görüntü yaratmakta, hem de ilerleyen süreçlerde değişik bir biçim isteyen bayanların şansını kaybetmesine niçin olmaktaydı.

makyajla-kas-kalimlastirilmasi

Günümüz koşullarında güzellik trendleri tamamen organik ve kalınca kaş modasını takip etmiş olduğu için, modayla yakın temas halinde olanların da organik olarak kaşlarını kendi kendine bıraktıkları görülmektedir. Her şeyden ilkin, yüz güzelliği ele alındığında kaşların yüzümüzün estetiksel olarak güzelliğinde kaşlarımızın tesiri yadsınamazdır. Doğrusu bunun anlamı, her “moda” altında bizlere sunulan şeyi uygulamak yerine mümkün olduğunca doğallığa yakın ve yüz şeklimize – göz şeklimize uygun bir halde kaşlarımızın şeklinin korunmasıdır.

Azca ilkin bahsettiğimiz benzer biçimde kaşlarında küsme meydana gelen hanımefendiler da çözümü başka yollardan aramakta, makyajla kaş kalınlaştırma yöntemlerini denemektedirler. Doğal olarak bunun yanında kaş kalınlaştırma kürü uygulayanların, sarımsakla kaş çıkarmayı deneyenlerin ya da kaş kalınlaştırma vazelin yöntemini deneyenlerin sayısı da hiç de azca değildir.

kalin-kas-modasi

 

Meydana getirilen uğraşlara karşın hala kaşlarımız olması ihtiyaç duyulan şekillere ulaşamıyorsa, bilhassa de seyrelme ve arkası kesilmeyen dökülme problemleri devam ediyorsa denenen organik yolların haricinde ne olursa olsun bir uzmana gidilerek ustalaşmış bir halde yardım alınması gerekmektedir.

Kaş kalınlaştırma yolları

Kaşları gürleştirmek için denenecek en kolay ve zahmetsiz yol kuşkusuz ki kaşlara yapılacak makyajla kalınca görüntünün sağlanmasıdır. Kalemle kaş kalınlaştırma benzer biçimde ucuz ve zahmetsiz bir yöntem de denenebileceği benzer biçimde, öteki makyaj teknikleri de araştırılarak kaşlarınızın kalınca görünmesini sağlamanız mümkündür.

Tüm bunların yanında kaş çıkarmak için ne yapmalı sorusunu da araştırıp kaşlarınızın hiçbir makyaj yöntemi uygulamadan organik kalınlığına da ulaşmasını deneyebilmeniz mümkündür. Doğal olarak bu süreçlerde minimum 2 aylık bir zamanda kaşlarınıza asla dokunmadan çıkmasını beklemeniz gerekmektedir, ki bu da bilhassa çalışan bayanlar için nahoş bir görüntü yaratabilmektedir. Kısacası kaş kalınlaştırma yollarında en mantıklı ve kısa süreçli çözüm kaşlara makyaj uygulamasının yapılmasıdır.

kas-kalinlastirma-yontemi

Tüm bu açıklamalardan sonrasında kaşları kalınlaştıracak en kolay formüller şu şekilde özetlenebilmektedir;

  • Makyaj uygulamasıyla kaş kalınlaştırma : Düzgüsel şartlarda kaş küsmesi yaşayan hanımefendilerin en sık tercih etmiş olduğu yöntemlerden biri kuşkusuz ki kaş makyajıdır. Kaşları makyajla kalınlaştırmak için üretilmiş olan hususi kaş kalemlerini piyasada nerede ise tüm kozmetikçilerden temin edebilmeniz mümkündür. Bu kaş kalemlerinin test için kullanılanlarıyla elinizde kesinlikle rengini denetim etmeniz ve kendi kaş renginize en uygun kalemi almanız önerilmektedir. Sürüş tekniği ise kesinlikle kaşların çıkış yönünü takip ederek yumuşak ve kesik çizikler şeklinde olmalıdır.

kalin-kas-icin-yapilacaklar

  • Vazelin uygulamasıyla kaş kalınlaştırma : Kaşa gürleştirmek adına sürülecek fındık yağı vb. bitkisel yağların haricinde aynı şekilde vazelin sürülmesi de kaş köklerinin harekete geçmesi ve yoğunlaşması için mühim bir kurtarıcıdır. Vazelinlerin kaş çıkarma ve besleme yönünden yararlanmak istiyorsanız, geceleri yatmadan ilkin kaşlarınıza abartmadan vazelin sürerek sabahları yıkamanız kafi olmaktadır.
  • Sarımsak uygulamasıyla kaş kalınlaştırma : Ilk olarak eskiyen diş fırçanızla, kaşlarınızın çıkış yönüne doğru hafifçe makyaj yapmanız gerekmektedir. Kaş diplerinizin kızardığını görünce evvelde püre haline getirip zeytinyağıyla iyice karıştırdığınız sarımsağı kaşlarınıza maske şeklinde sürmeniz yeterlidir. 30 dakika süresince bu karışımı kaşlarınızda bekletip sabunla yıkadıktan sonrasında işlem bitirilebilir.
14 okundu 3

Hakkında ilknur

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*