Son Haberler
Anasayfa / Güzellik / Hızlı ve Pratik Ayak Bakımı Tavsiyesi

Hızlı ve Pratik Ayak Bakımı Tavsiyesi

Basit-Yöntemler-ile-Ayak-Bakımı

Rahat Yöntemler ile Ayak Bakımı

Devamlı ayakta olduğunuz bir işte çalışıyor olabilirsiniz. Bu durumda akşam eve geldiğinizde bitkinlikten yorgun düşmüş olabilirsiniz. Ayakta oldukça uzun soluklu emek harcama koşulları sonucunda çeşitli problemler meydana gelmektedir. Bu problemler içinde ayak kokusu ve nasır şeklinde problemler yer almıştır. Minik püf noktalarına dikkat ederek ayak bakımınızı sağlayabilirsiniz. Bu püs noktalardan birisi olarak ayakkabı seçiminize dikkat etmeniz gerekmektedir. Ufak ayakkabılar giyimle beraber ayağınızda problemler meydana gelmesine niçin olacaktır. Batık bu sorunlardan birisidir. Kolay yöntemler ile ayak bakımı yapabilirsiniz. Bunlardan birisi olarak bakım maskesi hazırlayabilirsiniz. En rahat yöntem olarak sıcak su içinde ayaklarınızı birkaç saat süresince bekletmeniz halinde ayaklarınız yeteri kadar dinlenecektir.

Evde bakım maskesi hazırlamak için karbonat maskesini tercih edebilirsiniz. Karbonat maskesi için sıcak su ve iki üç yiyecek kaşığı karbonat kafi olacaktır. Sıcak suyun içine karbonatları dökün ve karıştırın. Sonrasında ayaklarınızı bu suyun içine koyun ve dinlendirin. Ayaklarınızı yumuşatmak için de hususi bir bakım maskesi hazırlayabilirsiniz. Bunun için lavanta yağı kullanmanız kafi olacaktır Lavanta yağını elinize dökün ve ayaklarınıza masaj yapar halde sürün. Sonrasında durulama yapabilirsiniz. Lavanta yağı ayaklarınızın sertliği yok edecektir.

Ayak Nasırı İçin Iyi mi Bakım Yapılmalıdır?

Ayaklar havasız kaldıkta nasır problemi ortaya çıkmaktadır. Nasır problemi bilhassa kış aylarında ortaya çıkmaktadır şundan dolayı kışın giyilen çoraplar ve kapalı ayakkabılar ayakların havasız kalmasına niçin olmaktadır. Nasır problemi oldukça fena bir görünüme niçin olmaktadır. Eğer nasırınız canınızı yakmıyorsa pedikür ile nasırlardan kurtulabilirsiniz. Eğer nasırınız fazlaca ağrılı ise o vakit yapılacak en doğru şey doktora ya da bakım merkezine gitmektir. Bu şekilde ayağınızdaki nasırlar tedavi edilecektir.

Ayak Tırnak Batıkları Iyi mi Tedavi Edilir?

Ayak tırnaklarında batık meydana gelmesi can yakan bir sorundur. Ayakta büyük ağrı meydana getiren batıklar ayakkabı giyilmesini de zorlaştırmaktadır. Batıklar bazı durumlarda ayaklarda yara oluşmasına da niçin olmaktadır. Ayak tırnağında meydana gelen batıkların oluşmaması için tırnak kesimine oldukça dikkat etmeniz gerekir. Tırnaklarınızı oldukça derinden kesmemeye ve düz halde kesmemeye itina göstermelisiniz. Ayak tırnaklarında meydana gelen batıklar fena bir görünüme niçin olduğundan açık ayakkabı giyilmesine engel olmaktadır.

Ayak Yorgunluğuna Ne İyi Gelir?

Yoğun bir işte çalışıyorsanız ayak ağrılarından muzdarip olabilirsiniz. Bu sorundan kurtulmak ise oldukca basittir. Duşakabinin içine girip ayaklarınızı tazyikli soğuk su ile bir süre süresince sudan geçirin. Bu kısa işlem yardımıyla ayaklarınız tüm yorgunluğundan kurtulacaktır. Ağrıyan ayaklar uyumanızı dahi engelleyecek seviyede büyük bir sorundur. Tedavisine itina gösterilmelidir.

Ayak sorunları içinde ayak kokusu en büyük sorunlardan birisi olarak görülür. Toplumsal yaşamı negatif etkileyen ayak kokusundan kurtulmak için kokulu bir su hazırlayabilir ve ayaklarınızı içinde bekletebilirsiniz. Kolay yöntemler ile ayak bakımı yapmak görüldüğü suretiyle kolaydır.

16 okundu 3

Hakkında ilknur

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*