Son Haberler
Anasayfa / Makyaj / Göz Kalemi Sürme Teknikleri

Göz Kalemi Sürme Teknikleri

Gündelik makyajın vazgeçilmezlerinden birisi olan göz kalemi artık her kadının favorisi durumundadır. Öyle ki ruj ve göz kalemi ile günlük makyajını tamamlayarak oldukça şık bir görüntü elde etmek mümkündür. Genelde göz kalemi nasıl çekilir diye merak eden çok fazla genç olduğu bilinir. Bu noktada tecrübenin önemi bir kez daha anlaşılıyor. Çünkü mükemmel göz kalemi çekmek için kesinlikle tecrübe gerekir. Zamanla elinizin yatkınlığı arttıkça en iyi sonuçları almaya sizde başlayacaksınız.

Öncelikle göz kalemi çekmek için ne istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Cilt tipiniz, gözleriniz, genel makyajınız ve saçlarınızla uyumlu bir göz kalemi size en doğru sonucu verecektir. Dikkat etmeniz gereken detaylar arasında bunlar varken göz kaleminde renk seçiminin de belirgin bir faktör olduğunu söylemeden geçmeyelim. Çünkü alt ve üst göz kapağınızın içine doğru süreceğiniz açık renkler sizi daha ışıltılı gösterirken, üzerlerine uygulayacağınız koyu ve mat renkler tamamlayıcı unsur olarak belirecektir.

göz kalemi sürme teknikleri

Göz Kalemi Hangi Renk Sürülmeli?

Göz kalemi tercihinizi yaparken kıstasları göz önünde bulundurduktan sonra belirli kaidelerin üzerinden net bir yol belirlemelisiniz. Göz kalemi sürme teknikleri arasında en dikkat çeken nokta iki farklı kalem kullanmaktır. Örneğin beyaz ya da ten renginde bir kalemle alt ve üst kapaklara ince bir kat çekilerek iç kısımların daha canlı gözükmesi sağlanabilir. Bu aslında bir anlamda kontur olarak düşünülebilir.

Hemen ardından ise cildinizin kaldırabildiği kadarıyla, göz renginiz ve saç renginizle uyum içinde olabilecek bir göz kalemi rengi tercihiyle tamamlayabilirsiniz. Örneğin yeşil gözler için yeşil, mavi gözler için koyu mavi bir göz kalemi harika bir görünüm yaratacaktır. Genellikle kahverengi göz kalemi kullanımı ise beyaz tenli kumral bayanlarda fazlasıyla tercih edilir. Ten rengine uygun iç kısma sürdüğünüz ilk katın üzerine yavaş bir dokunuşla şakaklarınıza kadar uzatabileceğiniz göz kaleminin yüzünüze bırakacağı dikkat çekici etkiyi fark edeceksiniz.

Göz Kalemi Çekerken Nelere Dikkat Etmeli?

Göz kalemi çekme teknikleri arasında birçok yöntem bulunuyor. Kimisi içten başlayıp dışarı doğru çekmeyi doğru bulurken kimisine göre tersi kolaydır. Bu noktada gözünüze temas ettirmeden kolay olan yöntemi uygulamak size kalmış. Zaten belirli bir süre sonra eliniz alışacağından çok rahat bir biçimde uygulayabilirsiniz. Ancak bazı tavsiyelerde de bulunmak mümkün.

göz kalemi sürme teknikleri

göz kalemi sürme teknikleri

  • Gözleriniz küçükse yağlı göz kalemleri kullanıp açık renkler tercih ederek iç kısımları öncelikle belirginleştirmelisiniz.
  • Teniniz beyazsa koyu renk göz kalemleri size daha etkili bakışlar kazandıracaktır.
  • Dış kısma doğru gözünüzün ortasından başlayarak çekeceğiniz göz kalemi çok daha kolay bir hamle olacaktır.
  • Etkili bakışlar için şakaklarınıza kadar bir miktar uzatmak sonucu olumlu hale getirecektir.
  • Göz kalemi çektikten bir adım sonra kulak çubuğu yardımıyla yayarak daha şık bir görünüm elde etmeniz mümkündür.
  • Gözlerinizin birbirine yakın olduğu gibi bir düşünceniz varsa iç kısımlarını boş bırakıp, gözlerinizin uzak olduğunu düşünüyorsanız dış kısımları boş bırakıp uygulamalısınız.
  • Göz kalemlerinde yağlı göz kalemlerini kullanmak her zaman sizin için artı bir puan yaratacaktır.

Göz Kaleminin Akmaması İçin Neler Yapılabilir?

Tüm kadınların benzer şikâyetleri arasında yer alan bu durumun çözümü aslında oldukça basit. Göz kalemi akıyor şikâyetinin üzerine birçok farklı metotla bu durumun önüne geçilebiliyor. Göz kaleminin akmaması için şu noktalara dikkat etmek kesin bir sonuç verebilir.

eyeliner nasıl çekilir

eyeliner nasıl çekilir

  • Göz kalemini çektikten sonra aynı renkte göz farı kullanırsanız bir noktada engellemiş olabilirsiniz. Engellenmese dahi akmış olan göz kaleminin sırıtmayacağı bir görünüm elde edersiniz.
  • Göz kaleminin alternatifi olarak sıvı formda, çabuk kuruyan eye liner kullanmak çok daha mantıklı bir sonuç doğuracaktır. Akma derdini ortadan kaldırmasıyla kadınların göz kalemi yerine tercih sebebi olmasını sağlamıştır.
  • Eğer göz kalemi çekmeden önce kapatıcı kullanarak bölgenin daha tutucu olmasını sağlarsanız daha uzun süreler kalıcılık sağlandığını fark edersiniz.
32 okundu 3

Hakkında ilknur

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*