Son Haberler
Anasayfa / Makyaj / Düğün Makyajıyla İlgili Bilinmesi Gerekenler

Düğün Makyajıyla İlgili Bilinmesi Gerekenler

gelin makyajı

gelin makyajı

Kadınlar için her gün bakımlı ve güzel olmak önemlidir. Ancak bazı özel günler vardır ki o günlere hazırlanmak çok çok daha önemlidir. Bunlardan belki de en önemlisi düğün günüdür ve bu özel günde yapılan makyaj en çok özenilen, en güzel olması istenen şeydir. Gelin makyajı nasıl olmalıdır, nelere özen göstermek gerekir, hangi cilt tipine ne tür makyaj yapmak gerekir? Şimdi birazcık bunlara değinelim..

-Öncelikle gelin makyajını kime ya da hangi kuaföre yaptıracağınıza karar vermek, en zor seçimlerden biri. Ben şahsen çok zorlanmıştım 🙂 Çünkü makyaj yüz tipine uygun yapılmadığında bütün yüz ifadenizi değiştirebilir ve en özel gününüzün kabusa dönüşmesine sebep olabilir. Bu yüzden nerede yaptıracağınıza karar verirken size tavsiyem sürekli gittiğiniz bir kuaförü tercih etmeniz olacak. Çünkü herhangi bir sıkıntıyla karşılaştığınızda müdahale etme şansınız daha çok olur yılların verdiği samimiyete dayanarak. Ayrıca şimdi hemen hemen bütün kuaförlerde düğün günü öncesi makyaj provası yapılıyor. Ekstra maliyet sizin için sıkıntı olmayacaksa bu yola başvurmayı da deneyebilirsiniz. Çünkü kuaförler bunun için ayrıca ücret talep ediyorlar. Mesela ben yıllardır gittiğim kuaförü tercih ettim, prova yaptırmadım ve sonuçtan da gayet memnun kaldım 🙂 Ayrıca maddi sıkıntılarınız varsa ve elinizden birazcık geliyorsa bu işler makyajınızı kendiniz bile yapabilirsiniz. Ya da çok güvendiğiniz bir arkadaşınıza yaptırabilirsiniz. Yakın zamanda biz bir arkadaşımıza yaptık benim evimde hem çok eğlendik hem de arkadaşımız çok mutlu ayrıldı aramızdan 🙂

-Birde sıkıntılı bir cildiniz varsa düğünden bir kaç gün önce cildinize bakım yaptırabilirsiniz. Yalnız hassas bir cildiniz varsa bu bakımı çok ayrıntılı yaptırmayın, çünkü cildinizde bir kaç gün geçmeyen kızarıklıklar olabiliyor.

-Şimdi geçelim makyaj detaylarına 🙂 Gelinlik, gelin saçı,makyajı derken bir şeyleri biraz abartınca tuhaf olabiliyor. Tabi herkesin tercihi farklı olabiliyor ama benim tavsiyem gelin makyajının çok abartılmaması. Öncelikle fondöten seçimi çok önemli. Cilt tipinize ve rengine göre bir seçim yapmak gerekiyor. Boyunla yüz arasında renk farkı olması hoş görünmüyor. Ayrıca fondötenin yüzünüzde kalıp gibi durması da sizi doğallıktan uzaklaştırıyor. Bu yüzden uygun göz altı kapatıcısı ve fondöten seçmek makyajın en önemli kısımlarından biri. Makyajın daha kalıcı olması için fondötenden önce mutlaka bir baz kullanmanız gerekiyor. Cilt tipiniz yağlıysa mat özellikli bir baz, eğer kuruysa nemlendirici özellikli bir baz olması gerekiyor. Fondöteni bu baz üzerine uygularsanız daha kalıcı olacaktır. Ayrıca mat özellikli bir fondöten kullanıyorsanız pudraya çok az ihtiyaç duyarsınız, çünkü parlama yapmaz. Ama fondöteniniz mat değilse mutlaka pudra uygulayın. Hatta hafif ışıltı veren pudralar var, çok hoş duruyor şiddetle tavsiye ederim:)

göz makyajı

göz makyajı

Göz makyajına ne renk tonu kullanacağınıza önceden karar vermek önemli. Eğer açık tenliyseniz,gri-siyah tonları, koyu maviler tercih edilebilir. Ama benim tercihim ve favorim toprak tonları fotoğraftaki gib i:) Ten renginiz daha koyuysa daha ışıltılı ve açık renkler tercih edilebilir. Toz pembe, açık mavi ve yine toprak tonları olabilir. Gölgeli ve bir kaç tonun kullanıldığı makyajlar daha hoş duruyor. Eyeliner makyajın vazgeçilmezi tabi 🙂 Onun da göz tipine uygun sürülmesi çok önemli. Farda Hafif simli ve parlak tonlar kullanılabilir. Ve bir göz makyajını mükemmelleştiren şey kirpiklerdir. Uygun rimel seçimiyle siz de mükemmel görünebilirsiniz 🙂 Eğer kirpikleriniz uzun değilse takma kirpik kullanabilirsiniz. Takma kirpikte de tek tek takılanını tavsiye ederim Çünkü bütün takılan kirpik hem daha ağır oluyor, hem de gözü rahatsız ediyor. Ve göz makyajının son aşaması da kaşların düzgün durması. Kaş kalemi ve kaş rimeliyle göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz:)

 

 

göz makyajı

göz makyajı

göz makyajı

göz makyajı

göz makyajı

göz makyajı

 

Gelin-makyajı-Modelleri

Gelin-makyajı-Modelleri

-Şimdi gelelim dudaklara 🙂 Eğer göz makyajınızı koyu tercih ettiyseniz dudak rengini daha pastel tonlarda seçmek makyajı daha hoş gösteriyor ve abartı olmamış oluyor. Açık pembeler,açık kahveler, ten renkleri gibi renkler tercih edilebilir. Ayrıca ruj üzerine hafif bir lipgloss da sürebilirsiniz. Eğer daha hafif tonlarda bir göz makyajı tercih ettiyseniz ve özellikle açık tenliyseniz kırmızı tonları da çok hoş olabilir:)

 

 

 

 

 

gelin makyajı

gelin makyajı

gelin makyajı

gelin makyajı

gelin makyajı

gelin makyajı

Son aşamamızsa allık sürme 🙂 Tercihinize göre şeftali tonlarında ya da hafif pembe tonlarda allık tercih edebilirsiniz.

108 okundu 3

Hakkında ilknur

5 yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*