Son Haberler
Anasayfa / Cilt Maskeleri / Ciltteki Kırışıklıklardan Kurtulma Yöntemleri

Ciltteki Kırışıklıklardan Kurtulma Yöntemleri

Adım Adım Kırışıklıklardan Kurtulun

Her kadının korkulu rüyası olan kırışıklıklar, yaş ilerledikçe ortaya çıkmaya başladığı şeklinde değişik nedenlerden de oluşabilmektedir. Aşırı stres, sigara ya da alkol kullanımı, beslenme bozukluğu benzer biçimde faktörler bu nedenlerden bazılarıdır. Peki kırışıklıkları kabullenmek zorunda mıyız? Asla. İşte adım adım kırışıklıklardan kurtulmanızı sağlayacak önerilerim:

Su İçmek

Günde iki litre su içmenin cildimize yararlı olacağı hepimiz tarafınca malum bir gerçek. Kırışıklıkların oluşmasının ana sebebi cildimize rutubet elde eden tabakada gerçekleşen bozukluklardır. Su içmek de rutubet kaybını önleyeceği için parlayan ışıl ışıl bir cilde ulaşmanızı sağlayacak ve kırışıklıkları minimum düzeye indirmenize destek olacaktır.

Cilt Bakımı

Cildimizi genç tutmanın en mühim yollarından birisi ona ihtiyaç duyulan ilgiyi göstermektir. Cildimizi beslemeli ve tertipli olarak temizlemeliyiz. En azından haftada bir kez ne olursa olsun maske yapmalıyız. Böylece gözeneklerimizi açabilir cildimizin kendini yenileyebilmesi için olanak tanımış oluruz. Bu da cildimizin kırışıklıklardan kurtulmasına oldukca destek sağlar. Ek olarak maskeyi evinizde bulunan malzemelerle fazlaca rahat hazırlayabilir, tertipli kullanırsanız yararını iki hafta içinde görmeye başlayabilirsiniz.

Güneş Kremi

Güneş ışınları cilde direkt temas ettiğinde ciddi bozukluklara yol açabilmektedir. Şu sebeple güneş ışınları cildin alt katmanlarına işleyerek vücudumuzdaki kollojen proteinimizi azaltır. Bu da cildimizi daha kuvvetsiz bir hale getireceğinden kırışıklığa daha eğilimli olmasını sağlar. Bu yüzden dışarı çıkarken kesinlikle güneş kreminizi sürmelisiniz.

Yüz Yogası

Biliyoruz ki vücudumuz kaslardan meydana gelmekte. Eğer kaslarımızı yeterince kullanmazsak kırışıklıklara izin veriyoruz anlamına gelir. O yüzden günde en fazla yarım saatimizi ayırarak bazı hareketleri yaparak kırışıklıkları azaltabilir hatta oluşmasını engelleyebiliriz. İşte destek olabilecek yoga hareketlerinden bazıları:

  • Alnımıza fazlaca hafifçe dokunuşlarla yukarıya doğru masaj yapmalıyız.
  • Gözlerimizi açabildiğimiz kadar açıp parmaklarımızla yana ve yukarıya doğru çekiyoruz.
  • Dudaklarımızla ilkin ‘u’ sonrasında ‘o’ sesini çıkarıyoruz.
  • Balon şişiriyoruz.

Gülmek

Evet, doğru okuyorsunuz gülmek yüzümüzdeki kasları çalıştırdığı için kırışıklıkların azalmasını sağlıyor. Boşuna dememişler sizi mutlu eden insanlarla beraber olun diye. Gülebildiğiniz kadar gülmeye bakın!

Serum

Serumlar, cildimizi nemlendirmekte yetersiz kaldığımız bölgeleri nemlerdirmek için kullanılır. Cildimizi besler ve cildimizin kendini yenilemesine olanak sağlarlar. Kollajen üretimini de hızlandıracağı için cildinizi süratli bir sürede iyileştirecektir. Sivilceye, lekelere, kırışıklıklara hakkaten fazlaca iyi gelen serumları kendi cilt tipinize uygun olarak birçok yerden alabilirsiniz. Yaşlanma karşıtı serumlarsa kırışıklıklarınızı ciddi anlamda yok edebilir. Ne olursa olsun yararını göreceksinizdir.

Sırt Üstü Uyumak

Yüzüstü uyumak, uyku çizgileri olarak malum kırışıklıkların oluşmasına sebep olmaktadır. Bir çok şahıs bundan habersiz olduğundan uyku pozisyonuna asla dikkat etmiyor fakat siz bunun bilincinde olmalı ve sırt üstü uyumaya itina göstermelisiniz. Yalnız uyku pozisyonunuzu değiştirerek bile adım adım kırışıklıklardan kurtulmanıza başlamanızı elde edecektir.

Balık Yiyecek

Balık yemenin gerek göz gerek zihin için oldukca mühim bulunduğunu biliyoruz. Fakat balığın yararları bunlarla sınırı olan değil. Balıkta bulunan proteinler cildinizin güçlenmesini sağlamış olduğu şeklinde içindeki asit de cildinizin gerginliğini müdafaasını sağlıyor. Doğrusu balıklar tam bir kırışıklık karşıtı!

Meyve Tüketmek

Meyvelerin içinde bulunan asitler cildinizin kendini yenilemesini sağlıyor. Bu da daha sıhhatli bir cilde ulaşmanıza olanak veriyor. Kırışıklıklarınıza geçit vermeyen meyveleri tertipli olarak tüketmenizde büyük yarar var.Kısacası günde birkaç meyve yiyin ve adım adım kırışıklıklardan kurtulun.

Kaydet

11 okundu 3

Hakkında ilknur

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*