Son Haberler
Anasayfa / Saç Modelleri Saç Bakımı / Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren detaylardan birisi de cilt bakımı olmuş durumda. Keza gündelik hayat, yaşamın stresi ve kullanılan kozmetik ürünler derken cildimiz, özellikle de yüzümüz bu noktada fazlasıyla yıpranmaktadır. Bunu tersine çevirmek, daha bakımlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için ne yapılmalı diye merak ediyorsanız doğru adrestesiniz.

Cilt bakımı nasıl yapılır sorusuyla karşılaşmadığımız gün yok. Temizliği, nem dengesi, kullanılan ürünün miktarı ve besleyici ürün kullanımı olarak tanımlayabileceğimiz bakımın tamamını bir noktada toplarsak sonuca ulaşabiliriz. Zamanla hiç bakım yapılmadığı takdirde cildimizin soluk ve yıpranmış görünümüyle baş başa kalacağımız aşikâr. Bunu da özellikle kadınların isteyeceğini hiç zannetmiyoruz.

Cilt Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle Cilt bakımı önerileri arasında temizliğin ilk sırada yer aldığını unutmamalısınız. Temiz olmayan bir cildin bakımı son derece zor ve zahmetli olacaktır. Aynı zamanda alacağınız sonuçlarda çok iç açıcı olmayacağından buna özen göstermeniz gerektiğini hatırlatarak başlayalım.
Cilt Nasıl Temizlenir
Cilt temizliği bakımın ilk kuralları arasında yer alıp başlamak için güzel bir seçenek olacaktır. Temizliği yaparken özel olarak hazırlanmış olan cilt temizleme losyonlarından ya da jellerinden tercih edebilirsiniz. Daha doğal bir yöntem arıyorsanız zeytinyağı özlü sabunlar kesinlikle cildinize ayrı bir hava katacaktır. Eğer en uç noktaya ulaşmak istiyorsanız cilt temizleme sütleri sizin için ideal sonuçları en kolay yoldan, doğal olarak verecektir.
Tonik Kullanımı
Tonik kullanmak birçok bayan için vazgeçilmezler arasında bulunsa da temiz olmayan bir cilde uygulandığında pek fayda görülmeyeceğinin altını çizelim. Cildinizi temizledikten sonra yapacağınız tonik sürme işlemiyle beraber açılan gözeneklerin temizlendiğini, siyah nokta oluşumunun ise günden güne azaldığını fark edebilirsiniz. Sivilcelerin ve istenmeyen noktaların giderilmesinde de etkin bir rol oynamaktadır.
Nemlendirici

cilt bakımı

Cildin sağlığını belirleyen önemli faktörler arasında nem dengesi bulunur. Eğer yeteri kadar nemli bir cilde sahip değilseniz kuruluk hissi cildinizin yıpranmasına sebep olabilir. Bunun haricinde çok nemli ciltlerde zarar teşkil eder. Dolayısıyla ortasındaki dengeyi tutturabilmek için nem dengesini koruyabilecek bir ürün kullanmak en doğru seçim olacaktır.
Maske Uygulaması
Cilt bakımı ihtiyaçlara göre farklı noktalara ayrılabilir. Misal olarak maske bakımı ciddi oranda kullanımı yüksek olan bir uygulama olarak bilinir. Dolayısıyla herkes kulaktan doğma maskeleri yaparak uygular. Şunu söylemeliyiz ki işe yarayan bir maskenin her cilde uyum sağlaması diye bir durum söz konusu değildir. Ancak yine de işinize yarayabilecek cilt maskelerini aşağıda sıralayabiliriz.

  • Yeşil Kil Maskesi
  • Avokado Maskesi

Evde Cilt Bakımı Yapmanın Püf Noktaları

Doğal cilt bakımı için birinci kural söz konusu bakım malzemelerini içlerindeki kimyasal içeriklere bakmadan kullanmamaktır. Böylece cildinize kimyasalın vereceği zararın önüne geçmiş, tam aksi yönde doğal bir bakım içinde ilk adımı atmış olursunuz. Ürün satın almak yerine bakım kürünüzü evde kendiniz hazırlayabilir, tamamen bakım ritüellerinizi değiştirecek bakım kürleri yaratabilirsiniz.

Unutulmaması gerekir ki doğal cilt bakımı normal ürünlerden çok daha faydalı olup kısa sürelerde cevap verecektir. Göreceğiniz reaksiyon sonucunda cildinizin nem ve yağ dengesi sağlanmış olacak, daha parlak ve pürüzsüz bir tene sahip olacaksınız. Doğanın bize armağan ettiği birçok bitki cildimiz için tedavi edici unsurlar barındırmaktadır. Bunların karışımından elde edeceğimiz doğal cilt bakım kürü ile yeniden doğmuş bir bebeğin cildine sahip olabileceğinizi söylemek mümkün.

27 okundu 3

Hakkında ilknur

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*