Son Haberler
Anasayfa / Cilt Maskeleri / Cildi Gençleştiren Maskeler

Cildi Gençleştiren Maskeler

Gençleşmek İçin Cilt Maskesi Tarifleri

Yaşlanmak kim bilir tüm insanlığın ortak korkusudur. İnsan hep aynı güzellikte, dinçlikte kalmak istese de yaş aldıkça yüzümüze, cildimize eklenen kırışıklıklar, çizgiler yaşamın birer gerçeğidir. Ne kadar istesekte bu şekilde gelişir ve gider. Fakat kırışıklıkları, çizgileri, lekeleri, gözaltı torbalarının varlığını çeşitli yöntemlerle yok etmeyi başarabiliriz. Kimi zaman yok edemesek bile etkilerini azaltabiliriz. Daha genç ve daha dinamik bir görünüş oluşturmak yalnız bizim elimizde. Çeşitli cilt maskelerle daha genç görünmek mümkündür. Hem de çoğunu evde kendimiz hazırlayabiliriz. Bu tarz bir olay mümkünken köşede oturup buna izleyici kalacağınızı ben düşünmüyorum. Peki, ya siz?

Cilt Maskeleri:

İleri yaşların verdiği kırışıklıklar ve koyu renkli lekeler insanların korkulu rüyasıdır. Bir ihtimal her rüya gerçek olmaz fakat yaşınız geçtikçe yaşlarınızın size armağanı mı desem ne desem. Yaşamın gerçeği desem daha doğru olur. Peki, size bu kırışıklıklardan kurtulma yolunun Papaya meyvesinin özlerinden geçtiğini söylersem. Bir tropikal olan bu meyve içinde bulunan birçok yararlı vitamin ve enzimle hem hücre yenilenmesini sağlayıp hem de derideki kolajeni uyarır.(Kolajen vücudu bir arada tutan bir proteindir.)Kırışıklıklar ve koyu lekeler için bu meyveyi kullanmak yararınıza olacaktır. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan içindeki çekirdeği çıkarıp meyveyi yüzünüzde kullanmak istediğiniz bölgelere uygulamanız. Sonrasında ortalama bir otuz dakika bekletip bizce soğuk isteğe bağlı olarak ılık suyla durulayınız. Farkı tertipli periyotlarla uyguladıktan sonrasında farkına varacaksınız.

-Cildiniz mat ve canlılığını yitirmiş derecede solgun mu? Nergis çiçeğinin özleri tam da bu sıra devreye giriyor. Nergis çiçeklerini 3 gün süreyle bir kapta suda beklemeye alın. Bu sudan 1 yiyecek kaşığı alıp içine bir tane ezilmiş avokado yağı koyup, birkaç damla da zeytinyağı ekleyince maskeyi tamamlamış olacaksınız. Bunu her gece uyumadan yüzüne uygulamanız otuz dakika bekledikten sonrasında cildinizi duruladıktan sonraki cilt parlaklığınız gözlerinize de bir ışıltı katacak.

-Eğer cildiniz kuruysa ve bu sizi rahatsız etmeye başlamışsa size önereceğim öteki benzeri olmayan meyve Hindistan cevizidir. Hindistan cevizindeki bulunan özler vücudun yapısının gelişmesinde etkili rol oynar. Ve derinizin kuruluğunu alır.2-3 damla Hindistan cevizi yağı,1 yiyecek kaşığı ezilmiş mangoyu ve 1 yiyecek kaşığı ezilmiş papayayı bir kapta tamamen birbiriyle özleşene kadar karıştırın. Tamamen harmanlanınca maskeniz hazır duruma gelmiştir. Artık uygulamaya geçebilirsiniz. Vücudunuz istediğiniz bölgelerine istediğiniz kadar uygulayın. Otuz dakika kadar beklettikten sonrasında durulayın. Yumuşak bir cilt sizin de hakkınız.

-Balın tesirleri normal olarak saymakla bitmez. Cildin geri dönüşümünde yararları inkâr edilemez.1 tatlı kaşığı bal,1 tatlı kaşığı yoğurt ve 2-3 damla yeşil çayı bir kâse içinde kıvamlaşana kadar karıştırın. Hemen sonra yüzünüzde uygulamak istediğiniz bölgelere uygulayın.15 dakika bekletip durulayın. Aynadaki görüntünüzü seveceksiniz.

-Boynumuzdaki oluşan kırışıklıklar için ne yapılabilir sorusuna da şu şekilde bir yöntemle yanıt veriyoruz. Bir yiyecek kaşığı buğday kepeğini 2-3 damla argan yağı ile bir kap içinde kıvamlaşana kadar iyice karıştırın. Bu maskenizin tamamlamasında kafi olacaktır. Artık uygulamaya geçebilirsiniz. Boynunuza sürüp otuz dakika beklettikten sonrasında durulayın.

Kaydet

18 okundu 3

Hakkında ilknur

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*