Son Haberler
Anasayfa / Saç Modelleri Saç Bakımı

Saç Modelleri Saç Bakımı

Son yılların en trend saç modellerini ve saçlarınıza nasıl bakmanız gerektiğini bu sayfadaki yazılardan öğrenebilirsiniz.

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Aslında saç dökülmesi denildiğinde genelde erkekler akla gelir. Fakat günümüz hayat standartları kadınlarda saç dökülmesi konusunun ne kadar normal ve karşılaşılabilir olduğunu bizlere gösteriyor. Özellikle de 30 yaş üstü kadınlarda saç dökülmesi önlem alınmazsa kötü sonuçlar doğurmaya oldukça elverişli görünüyor. Bu durumdan kaçınan, aynı sorunlarla boğuşarak çözüm arayan kadınlar ise her geçen gün daha da çoğalıyor. Klasik olarak kadınlarda saç ... Devamını Oku »

Açık Kestane Saç Rengi Modelleri

  Açık kestane saç rengi tonları Bayanların oldukça uzun senelerden beri dış görünüşlerinde yaptıkları en keskin dönüşlerden ve güzel duyu kaygılanmalar yaşadıkları durumlardan biri kuşkusuz ki saç boyatmaları ve mevcut olan saç renkleridir. Her hanım modaya ayak uydurup iyi mi giyim, ayakkabı, çanta trendlerine uyum sağlıyorlarsa aynı şekilde her sezonun yeni saç trendlerine ve trend yapılmış saç renklerine uyum sağlamaktadırlar. ... Devamını Oku »

Evde Saç Kesimi Nasıl Yapılır

Devamlı olarak kuaföre gitmek istemeyenler için adım adım evde saç kesimi tekniklerini anlatacağız. Uzayan saçlarınızın modelini eski haline kavuşturmak yada yenilemek için saç kesim uygulaması evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir yöntemdir. Ilk olarak saçlarınızı bolca şampuan ile sudan geçirin ve kremleyin. Islak bir halde saç kesimi gerçekleştirecekseniz, temizleme sonrası herhangi bir kurutma uygulamamalısınız. Saçlarınız ıslak haldeyken elinizden kayabileceğini düşünüyorsanız, kuruttuktan derhal ... Devamını Oku »

Saç Dökülmesini Engelleyen Bitkisel Karışımlar

Dikkat! Aşağıda yazdıklarımız saç dökülmesini engelleyen karışımlardır, saç çıkarmazlar. Saç dökülmesi tedavisi Hem hanımlarda hem de erkeklerde, orta yaş grubuna gelinmesiyle beraber en sık yakınma edilen problemlerden biri haline gelen saç dökülmesi; örneklendirilecek olursa 50 yaşını geçkin erkeklerde yüzde 50’den fazla oranda; 70 yaşını geçmiş hanımlarda ise yüzde 40’tan fazla oranda görülen bir sıhhat problemi şeklindedir. Saç köklerinde üretimi meydana ... Devamını Oku »

Saç Rengi Açma Yöntemi

  Saç rengi açma şekilleri Her kadının güzelliğine ehemmiyet vermesi neticesinde, dış görünüşlerini daha da güzelleştirmek adına bünyelerine yaptıkları müdahalelerden en sık değişikliğe uğrayanlar da kuşkusuz ki saç renkleridir. Bazı hanımefendilerin saç renkleriyle oynamasının sebebi saçlarında çıkan beyaz tellerden rahatsız olarak kapatmaya çalışmalarıdır, bazıları organik saç renklerinden memnun değildir ve istediği renge boyatma gayesindedir, bazıları ise bir tek kendisine yakışıp ... Devamını Oku »

Pratik Saç Yapım Yöntemleri

Kolay Saç Yapma Şekilleri Biz bayanlar olarak güzel gözükmek, her detaylımızla kusursuz olmak isteriz. Fakat en fazlaca itina gösterdiğimiz parçamız ise kesinlikle saçlarımızdır. Saçlarımız bizim için fazlaca değişik bir anlam ifade ederler. Kişiliğimizi yansıttıkları bile olmuştur. Fakat bu kadar sevdiğimiz saçlarımız kimi zaman bizim için bir işkenceye dönüşebiliyor. Her gün ‘Bugün saçımı iyi mi bir model yapsam?’’ sorusu kafamızda dolaşıp ... Devamını Oku »

Beyonce Saç Modelleri

Beyonce’nin saç renkleri Milenyum çağından itibaren her geçen gün şöhret basamaklarını müthiş bir hızla tırmanan ve şuan dünya genelinde bir üne haiz olan Beyonce; her giydiğiyle, her yaptığıyla, her sahne şovuyla, her aksesuarıyla ve her makyajıyla adından çoğunlukla söz ettirmeyi başaran bir sanatçıdır. Bu kadar göz önünde olması, onun da tarzına otomatikman yansımış ve tarzını çoğu zaman pek fazlaca saç ... Devamını Oku »

Ginseng Nelere İyi Gelir Saçı Besler mi

Uzun yılllardır yerli Amerikalıların ve Asyalıların kullandığı bir yöntemdir. Yüksek gıda içeriğine hakim olan gisengin kökleri uzun süreden beri tıbbi tedavilerde kullanılmaktadır. Ginseng 5000 yıl ilkin bile ilaç olarak kullanılan bir bitkidir. Kapsül, tablet yada sıvı aslı olarak kullanılabilir. Ginsengin köklerinden çay yapmış olup bu şekilde de tüketebilirsiniz. Uyarıcı özellikleri bulunan ginseng, metabolik faaliyetleri düzenler, stres seviyesini azaltır ve enerji ... Devamını Oku »

Kakao Yağı Nelere İyi Gelir

Bir oldukça hanım tarafınca tercih edilen bu yöntem oldukca etkilidir. Kakao yağının saça tesiri oldukça fazladır. Kakao yağı saç bakımı ve cilt bakımı benzer biçimde pek fazlaca alanda kullanılabilir ve %100 organik bir üründür. İçinde bulundurduğu antioksidanlar yardımıyla pek oldukca tedavide kullanılan kakao yağı saç içinde oldukça mühim organik bir yöntemdir. Saçların parlaklığına ulaşması ve organik görünmesi için kullanılan kakao ... Devamını Oku »

En Pratik Saç Modelleri

Naturel saç bakım önerileri Ergonomik saç bakım önerileri denildiğinde aklımıza gelen, belli başlı sebeplerden dolayı yıpranmış saçlarımızı daha da yıpratmamak adına kimyasal bir işleme sokarak değil naturel ve yararlı ürünlerle bir bakım altına almaktır. Bunlar için de piyasada tarifi malum fazlaca sayıda ergonomik saç bakım kürleri, ergonomik saç bakım maskeleri ve ergonomik saç bakım tüyoları bulunmaktadır. Saç bakım ürünleri tavsiyeleri ... Devamını Oku »