Son Haberler
Anasayfa / Makyaj

Makyaj

Makyaj sırları bu sayfada.

Güzel Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Makyajda Bilinmesi Gerekenler Hanımefendilerin en kıymet verdiği güzelliğini tamamlayıcı olarak gördükleri makyaj, doğru yapılmadığı sürece organik güzelliği götürüp daha çirkin görünmesine niçin olabilmektedir. Bu yüzden yazımızda makyajda bilinmesi gerekenler hakkında temel bilgilere yer vereceğiz. Ciltte doğru bir makyaj için öncesinde yapılması gerekenlere de ehemmiyet vermek gerekir. Bunlar başlıca; Makyaj öncesi, ciltte öncesinden kalmış makyaj kalıntısı var ise güzelce temizlenmeli ve ... Devamını Oku »

Soluk Suratlar İçin Makyaj Önerileri

Nefes Yüze Makyaj Nefes bir ten renginiz var ise ve cansız durduğunuzu hissediyorsanız sakın üzülmeyin. Makyaj oldukca değişik bir sanattır, bayanlar için oluşturulmuş bir sihir gibidir. Yüzünüze canlılık katmak, birazcık ışıltı ve yaşam vermek istiyorsanız nefes yüze makyaj tüyolarını kesinlikle gözden geçirmelisiniz. Canlı Ruj Renkleri Cildiniz aslına bakarsan solgun bir tondaysa kaçmanız ihtiyaç duyulan ilk şey etkisiz rujlar olmalıdır. Ek ... Devamını Oku »

Etkileyici Göz Makyajı Yapmanın Sırları

Baharın coşkusu etrafınızı sarmışken, bedeniniz uyanıp baharın o mutlu havasına karışıyorken, makyajınızı da bu enerjik ortama uyum sağlar hale getirmelisiniz. Peki, bunu ne şekilde mi yapacaksınız? Güzel gözler için makyaj sırları rehberimizde her şeyi açıklıyoruz! Çekici mi, anlamlı mı bakmak istiyorsunuz? Masum mu, yoksa vamp mı olmak istiyorsunuz? Ilkin seçiminizi yapın, sonrasında alın renkli farları elinize ve göz kapaklarınızı boyamaya ... Devamını Oku »

Göz Kalemi Sürme Teknikleri

Gündelik makyajın vazgeçilmezlerinden birisi olan göz kalemi artık her kadının favorisi durumundadır. Öyle ki ruj ve göz kalemi ile günlük makyajını tamamlayarak oldukça şık bir görüntü elde etmek mümkündür. Genelde göz kalemi nasıl çekilir diye merak eden çok fazla genç olduğu bilinir. Bu noktada tecrübenin önemi bir kez daha anlaşılıyor. Çünkü mükemmel göz kalemi çekmek için kesinlikle tecrübe gerekir. Zamanla ... Devamını Oku »

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

Porselen Makyaj Nedir? Klasik makyajın gündelik yaşantımız için kullanıldığını varsayarsak bu bağlamda porselen makyaj özel günler, davetler ve buna benzer etkinlikler için tasarlanmıştır. Daha kalıcı malzemelerle daha geniş çaplı bir dikkat çekmeyi amaçlamaktadır. Çünkü her zamankinden daha yoğun bir makyaj formu uygulanacağından ötürü diğer aksesuarlarınızla, elbisenizle ve saçınızla uyum sağlandığında çok şık bir görünüm ortaya çıkabilmektedir. Tabi porselen makyaj nasıl ... Devamını Oku »

Düğün Makyajıyla İlgili Bilinmesi Gerekenler

Kadınlar için her gün bakımlı ve güzel olmak önemlidir. Ancak bazı özel günler vardır ki o günlere hazırlanmak çok çok daha önemlidir. Bunlardan belki de en önemlisi düğün günüdür ve bu özel günde yapılan makyaj en çok özenilen, en güzel olması istenen şeydir. Gelin makyajı nasıl olmalıdır, nelere özen göstermek gerekir, hangi cilt tipine ne tür makyaj yapmak gerekir? Şimdi ... Devamını Oku »