Son Haberler
Anasayfa / Cilt Maskeleri

Cilt Maskeleri

Cildinizi güzelleştirecek en iyi ve denenmiş sonuç alınmış maskeler bu sayfada.

Yüze Uygulanabilecek Maskeler

Cildimizin sağlığı için ona ihtiyaç duyulan özeni göstermemiz gerekir. Gün içinde yaşanmış olan stres, bitkinlik ve gerginlik cildin erken yaşlanmasına, kırışıklık oluşmasına ve nefes görünmesine sebep oluyor. Cildinizin bakımını yapmak için illaki güzellik uzmanına da gitmenize gerek yok. Kozmetik ürünlerinin fazlaca azca miktarının bile oldukça pahalı bulunduğunu da göz önüne aldığınız da evde kendinizin hazırladığı naturel maskeleri kullanabilir ve ucuz ... Devamını Oku »

Güzel Bir Cilt İçin Vazelin Kullanın

Vazelinin Cilde Yararları Vazelin merhem yapımında kullanılan kimyasallardan birisidir ve tedavi edici olarak da kullanılır. Kozmetik ürünlerinde ve kişisel bakım malzemelerinin üretiminde vazelin kullanılır. Cilt bakımı içinde yaygın olarak kullanılır. Genel olarak renksiz olan vazelin kimi zaman solu sarı tatsız ve kokusuz saf bir maddedir. Vazelinin anti bakteriyel özelliği de bulunuyor ve yaralarda, cilt yanıklarında, cilt kesiklerinde tedavi amacıyla kullanılıyor. ... Devamını Oku »

Cilt Tipinize Uygun Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Cilt Tipinize Nazaran Günlük Bakım Önerileri Her insanoğlunun cilt tipi farklıdır. Bazı kişilerin cildi yağlı bazılarının cildi ise kurudur. Bazı kişilerin cildi ise düzgüsel yapıdadır. Cilt tipinin genel özelliği kalıtsal olmasıdır. Annenizin cildi yağlı bir yapıda ise sizin cildinizin de yağlı olması oldukça düzgüsel bir durumdur. Cilt tipimiz için belirli bakım önerileri bulunur. Cilt tipinize bakılırsa günlük bakım önerileri uygulayarak ... Devamını Oku »

Cilt Beyazlatıcı Maske Tarifi

Beyazlatıcı Cilt Maskeleri Birçok etkenden dolayı etkilenen cildinizde, Beyazlatıcı cilt maskeleri uygulamak hem şık bir görünüme hem de sıhhatli bir cilde kavuşmanızı elde edecektir. Aşırı güneş ışınları, çevresel etkenler, cilt kuruluğu, kimyevi nedenler, yetersiz beslenme, aşırı kozmetik ve stres şeklinde problemler cildinizdeki renk değişikliklerinin sebepleri içinde yer verilmiştir. Sizler için özenle hazırlamış olduğumuz, Beyazlatıcı cilt maskeleriyle beraber, sıhhatli ve beyaz ... Devamını Oku »

El Bakımı İçin Doğal Peeling

Organik El Peelingi El bakımının önemi doğrultusunda, Organik el peelingi oldukça yararlı olmaktadır. İlerleyen yaşla beraber oldukça belirgin bir hale gelen eller, vakit içinde yıpranmaktadır. Bundan dolayı el bakımı ne kadar sıhhatli ve iyi olursa, ilerleyen yaşlara karşın oldukça hoş bir görünümde olacaktır. El bakımının en temel gereksinimlerinden önde gelen, Naturel el peelingiyle sıhhatli ve bakımlı ellere kavuşabilirsiniz. Bu aşamada ... Devamını Oku »

Uykudan Sonra Yapılacak Cilt Maskesi

Cilt sağlığının önemini tamamımız bilmekteyiz fakat bunun yanında uyku sonrası cildin toparlanması için hangi şekilleri uygulayabiliriz. Uyku düzeninin cilde olan tesiri oldukça fazladır. Tertipli olarak uyuma, sıhhatli bir ortamda sağlanılan uyku cilt bakımı ve güzelliğinde oldukça ehemmiyet taşımaktadır. Aslına bakarsak dış güzelliğinin, iç güzelliğe borçlu bulunduğunu da söylemek isteriz. Uykusuzluk problemi yaşanmış olan günlerde kendinize bakmış olduğunuzda, cilt renginizde sararma, ... Devamını Oku »

Sivilcelerden Hızlı Kurtulma Yöntemi

Sivilceler, her yaşta bir problem olarak karşınıza çıkabilir. Strese girme, buluğluk, yağlı beslenme, aşırı makyaj yapma yada tane döneminde cildinizde sivilceler meydana gelebilir. Sadece, sizlere önereceğim mucize yöntemde bir günde sivilceden kurtulabilirsiniz. Ilk olarak cildinizi kirden arındırın Gün süresince cildimiz kirlenir, gözeneklerin içi dolar. Sivilce tedavisinde cilt temizliği en mühim adımdır. Ben yağlı bir cilde haiz olduğum için yağlı ciltlere ... Devamını Oku »

Ciltteki Kırışıklıklardan Kurtulma Yöntemleri

Adım Adım Kırışıklıklardan Kurtulun Her kadının korkulu rüyası olan kırışıklıklar, yaş ilerledikçe ortaya çıkmaya başladığı şeklinde değişik nedenlerden de oluşabilmektedir. Aşırı stres, sigara ya da alkol kullanımı, beslenme bozukluğu benzer biçimde faktörler bu nedenlerden bazılarıdır. Peki kırışıklıkları kabullenmek zorunda mıyız? Asla. İşte adım adım kırışıklıklardan kurtulmanızı sağlayacak önerilerim: Su İçmek Günde iki litre su içmenin cildimize yararlı olacağı hepimiz tarafınca ... Devamını Oku »

Pürüzsüz Cilt İçin Maske Yapımı

  Sıhhatli bir cilt için yapılması gerekenler Vücudumuzda yer edinen en büyük organ cildimiz kısaca derimizdir. Dış kaynaklı her türlü darbeye, müdahaleye, saldırıya vb. durumlara ilk elden koruma elde eden kısım cildimiz olduğundan kendisinin bizlere bilinenden oldukca daha çok faydası olmaktadır. Cildin vücudumuzda yerine getirmiş olduğu başlıca görevleri iskeletimizde bulunan temel yapıyı korumak, vücut ısımızı olması ihtiyaç duyulan seviyede tutmak, ... Devamını Oku »

Yulaf Maskesi ve Yulafın Cilde Faydaları

  Yulafın yararları nedir? Yulafın yararları söz mevzusu olduğunda bununla beraber yulaf kremi yararlarının, yulafın cilde yararlarının, yulaf kremi yararlarının, yulaf kepeğinin cilde yararlarının, yulaf ezmesinin cilde yararlarının, yulaf ununun cilde yararlarının ve hatta yulafın saça yararlarının aynı pota altında incelenmesi gerekmektedir. Görmüş olduğunuz şeklinde pek fazlaca ürünüyle cilt üstünde pek oldukça pozitif tesir oluşturabilen yulaf besininin yulaf cilde iyi ... Devamını Oku »