Son Haberler
Anasayfa / Kadınca / 2017 En Şık Transparan Gelinlik Modelleri

2017 En Şık Transparan Gelinlik Modelleri

Transparan gelinlik modası son yıllarda ortaya atılan bir uygulama. Gelinliğin göğüs ve sırt bölgesinde kullanılabildiği şeklinde kol ve etek kısmında da kullanılmaya başlandı. Transparan gelinlikler dantellerle daha oldukca kullanılıyor. Mesela uzun kollu bir gelinlikte, göğsün üstünden başlayıp bileklere uzanan danteller arasından görünen ten ile transparan tasarım oluşturulabiliyor. Gene baktığımızda, göğsün alt kısmı ile bel kemeri kısmına kadar olan bölgede, transparan uygulamalara yer verilebildiğini görüyoruz. Bunların yanı sıra bilhassa balık model gelinliklerde tüm gelinliği sarmalayan danteller ile transparan modeller de oluşturuluyor. Bu gelinlikler, değişik biçim gelinlik arayan ve dikkat çekmek isteyen gelinler için tasarlanıyor daha fazlaca. Vücudun gösterilmek istenen kısımlarında daha azca detay kullanılıp, gösterilmek istenmeyen kısımlarında ise yoğun işlemelerle farklılık oluşturan transparan gelinlikler 2017 modelleri içinde yerini alıyor.

Balık Model Gelinliklerde Transparan

Balık modellerde transparan görünüm genel olarak gelinliğin bütününde karşımıza çıkıyor.  2017 yılı da dantelin ön planda olduğu bir yıl olduğundan, gelinlikler baştan aşağı dantelle donatılarak, istenilen bölümlerde transparan görünüm saplanarak oluşturuluyor. Transparan denilince ille de vücudun gösterilmesi akla gelmemeli. Bunun için ten rengi ya da saydam tüllerin oldukca kullanıldığını görebiliyoruz. Elbet bu gelinlikleri giymek vücudunu sergilemekten çekinmeyen adaylar için mümkün görünse de içinde fazlaca iddialı bir hava barındırdığını da söylemek gerekir. Gene baktığımızda bu biçim gelinliklerde duvak seçiminin de oldukça saydam bulunduğunu görebiliriz.

A Kesim Gelinliklerde Transparan

Bu gelinliklerde transparan görünüm yaka ve kollarda yoğun olarak kullanılıyor ve son yılların modası haline geliyor. Straplez olarak tasarlanmış bir A kesim gelinliğin straplezin bitiminden itibaren başlamış olan aralıklı danteller, kolların da istenen kısmına kadar uzatılarak, hoş bir görünüm oluşturuyor. Gelinliğin alt kısmını da tamamen donatan dantellerin modeli bu transparan görüntü ile daha da ortaya çıkarılıyor. Bu biçim kullanılan transparanlar öteki modellere bakılırsa hem daha mütevazı hem de zarif duruyor doğrusu.

Prenses Model Gelinliklerde Transparan

2017 yılının en beğenilen modelleri içinde ön sıralarda yer edinen prenses gelinliklerde de transparan tasarımlar uygulandığını görüyoruz. Etek kısmı kabarık ve yoğun kullanıldığı için transparan görüntü ya kol ve göğsün üst bölümünde kullanılıyor ya da göğüs ile bel kısmı içinde uygulanıyor. Transparan görünüm dantelle uygulanabildiği şeklinde daha heybetli gelinlik sevenler için, inci, taş yada gümüş işlemeler de kullanılabildiğini görüyoruz. Gelinliğin altındaki sadeliğin zıttı olarak üst bölümde abartılı bir görünüm oluşturan bu transparan gelinlikler iddialı gelinler için tasarlanmış görünüyor. Prenses model gelinliklerin duvakları da gene mütevazi kullanılarak uyumlu bir hava veriliyor.

Transparanda Işıltı

Bir tek transparan görüntü ile yetinmeyen gelin adayları için ışıl ışıl tasarımlar da geliştirilmiş. Uzunluğunda ve üst bölümde kullanılan ışıltılı aksesuarlar gelinliğe normalden değişik bşr görünüm veriyor.

19 okundu 3

Hakkında ilknur

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*